Egyedülálló megoldás magyar szoftverfejlesztőktől

2019. 10. 21., 18:30

Egy magyar szoftverfejlesztő cég világszerte élen jár a gyártó-, logisztikai- és kereskedelmi szoftvermegoldások fejlesztésében. Legújabb áttörésük, hogy a piacon elsőként alkalmazzák gyártási rendszerekben a genetikus algoritmus alapú mesterséges intelligenciát, melynek köszönhetően a kis- és közepes vállalkozások az adott folyamatra fordított időt és költségeket legalább 30-40 százalékkal tudják csökkenteni.

„Ez a fejlesztés a jövő technológiája. Abban bízunk, hogy világszerte el fog terjedni, ugyanis az ebben alkalmazott megoldásoknak köszönhetően legalább két év versenyelőnyünk van. A genetikus algoritmusnak köszönhetően új szemlélet jelent meg a folyamatokban: a szoftver az adott válaszra nem a tökéletes, hanem számos paramétert mérlegelve a lehető legjobb megoldást adja meg úgy, hogy mindig érvényes és végrehajtható tervet hoz létre a gyártástervező számára. Így rendkívül rövid idő alatt képes a termelés optimális megtervezésére” – emel ki néhány jellemzőt Tóth Gábor, a VariaTech Consulting Kft. ügyvezető igazgatója, a fejlesztések irányítója.

A cég szoftverei az egyik legelterjedtebb vállalatirányítási rendszert, a SAP Business One-t egészítik ki a legkorszerűbb iparágspecifikus funkcionalitással, figyelembe véve a technológiai fejlődés és az Ipar 4.0 által teremtett új kihívásokat. Ráadásul nem a nagyvállalatok, hanem a kis- és közepes vállalkozások számára fejlesztenek gyártásoptimalizáló megoldásokat. Jelenleg világszerte 600-nál is több cég használja termékeiket, az itt felmerült igények irányították a fejlesztés útját, melyekre a választ csak mesterséges intelligencia alkalmazásával tudták megadni.

A szoftver egyik előnye, hogy nagyon gyorsan használatba lehet venni. A legtöbb finomtervező ugyanis úgy van felépítve, hogy akár egy évet is kell dolgozni a bevezetésén, ez azonban akár 6 hét alatt bevezethető.

„A tapasztalataink alapján a szoftver használói nemcsak a költségeket, de a ráfordított időt is legalább 30-40 százalékkal tudják csökkenteni. Emellett a szoftver szimulálni is tud, tehát hogyha nem várt probléma, megoldandó feladat keletkezik, akkor ezeket nem kezdi el azonnal végrehajtani, hanem több változatot készít, és ezek közül választja ki a legoptimálisabbat. A mesterséges intelligenciának köszönhetően ráadásul ezt villámgyorsan megteszi, hiszen rengeteg adatot képes pillanatok alatt feldolgozni, átgondolni. Az egyik vállalatunknál például a szoftver bevezetése előtt két napig tartott a havi termelési terv elkészítése, ezt a szoftverünk 4 másodperc alatt készíti el” – mondta az ügyvezető.

A genetikus algoritmus alkalmazásával a szoftver tulajdonképpen az evolúciót próbálja szimulálni az adott rendszeren belül. Így a régebbi algoritmusokhoz képest az a legnagyobb különbség, hogy a mesterséges intelligencia sohasem tökéletest alkot, hanem mindig egy már jó megoldást keres, és ezt fejleszti folyamatosan.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS