Újabb hitelprogram indul az MFB Csoport gazdaságélénkítő csomagjában

2020. 06. 10., 20:00

A Magyar Fejlesztési Bank három különböző hitelprogram keretében összesen 467 milliárd forintnyi forrást nyit meg a cégek számára, amelyek közül kettőt a Budapest Bankon keresztül is lehet majd igényelni.

A Budapest Bank 2013 óta eddig több mint 350 milliárd forintnyi forrást biztosított ily módon a hazai vállalkozások számára korszerűsítésre és fejlesztési beruházásokra.

A kormány 2000 milliárd forintos keretösszeggel indítja útjára a hazai vállalatok számára segítséget nyújtó intézkedéscsomagját.  Közülük az egyik legfontosabb a több mint 1.500 milliárd forintot kitevő MFB Csoport-programcsomag, amely három hitel, kettő garancia és négy tőkeprogram konstrukciót tartalmaz. Az összehangolt termékek mind arra szolgálnak, hogy a megváltozott környezeteben a legváltozatosabb kihívásokra is megoldást nyújtsanak a vállalkozások számára.

A program célja, hogy a járványhelyzet okozta veszteségek mérséklése mellett a vállalatok továbbra se mondjanak le beruházásaikról, korszerűsítéséről, esetleg a külpiacokra való kilépéstől, hiszen a hosszútávú versenyképességük megtartása és erősítése a hazai gazdaság egésze szempontjából kiemelkedően fontos. Az elérhető konstrukciók a legváltozatosabb hitelcélokra, így beruházások, működési és személyi jellegű ráfordítások finanszírozásra, akvizíciók segítésére és korábbi hitelek kiváltására is alkalmasak. A Versenyképességi Hitelprogramban a hitelösszeg 1 és 10 milliárd forint között mozoghat, fix kamatozással és indokolt esetben akár 15 éves futamidővel igényelhető. A kedvező 0,1 százalékos éves díjú állami kezességvállaláson túl a konstrukció egyik nagy előnye, hogy euróban is elérhető.

A Budapest Bank folytatja az MFB Pontokon elérhető Európai Uniós és hazai forrásból finanszírozott kedvezményes hitelek közvetítését is. Az MFB a szabad források átcsoportosításával egy módosított feltételekkel elérhető hitelprogramot is elindít Mikro- és Kisvállalkozások Technológiai Korszerűsítése Célú Hitelprogram (GINOP-8.3.5-18) néven. Eszközbeszerzés finanszírozására továbbra is elérhető az eddig is népszerű 0 százalékos kamatozású hitel, amelynek kibővített, összesen 137 milliárd forintot kitevő keretének 50 százaléka beruházási célra fordítható, míg 50 százalékát  likviditási célra, illetve működésük finanszírozására költhetnek a vállalkozások.A Budapest Bank évek óta élen járt e termékek közvetítésében, az MFB Pontokon keresztül csak tavaly közel 24 milliárd forintnyi kedvezményes hitelhez juttatta kkv és lakossági ügyfeleit. Ezzel 22 százalékos piaci részesedést ért el a bank, miközben az MFB Pontoknak mindössze 3,5 százalékát üzemelteti.

 „A Budapest Banknál több mint három évtizede foglalkozunk kiemelten a hazai vállalkozások finanszírozásával. Hiszünk abban, hogy a bizalom, a személyes kapcsolat és a mély ügyfélismeret a hosszútávú siker kulcsa. A már megjelent és a még várható további támogatott finanszírozási lehetőségek közül az adott vállalkozásra szabott megoldások kiválasztásában még inkább felértékelődik ez a partneri kapcsolat" – jelentette ki Kasziba Levente, a Budapest Bank vállalati üzletágvezetője.„Mindig fontosnak tartottuk, hogy az új termékek gyors elérhetővé tételével minél hamarabb segíteni tudjuk a hazai kkv-kat. Ez most sincs másképp, minden olyan konstrukciót biztosítunk a számukra, amely támogatja őket a jelen problémáinak kezelésében és a hosszabb távú céljaik elérésében.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS