Új Széchenyi Kártya Program hitelkonstrukció az agráriumnak fix 0,5 százalékos kamattal

2020. 10. 13., 11:30

Már igényelhető a mezőgazdasági szektor vállalkozásainak a kiemelt mértékű állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatású új Agrár Széchenyi Beruházási Hitel PLUSZ – jelentette be Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója.

A COVID-19 koronavírus járvány miatti kedvezőtlen gazdasági hatások enyhítése érdekében kifejezetten agrár beruházási hitelcélokra, illetve hozzá kapcsolódó forgóeszköz beszerzésre, valamint akár hitelkiváltás finanszírozására, üzletrész és termőföld vásárlásra is felhasználható Agrár Széchenyi Beruházási Hitel PLUSZ konstrukció került bevezetésre. A hitel elősegíti az agrár vállalkozások fejlesztési elképzeléseinek megvalósítását, így különösen a meglévő kapacitások bővítését, új kapacitások kiépítésének finanszírozását.

A hitel segítségével megvalósítható lehetséges hitelcélok például: immateriális javak beszerzése, ingatlan építése, fejlesztése, vásárlása (lakóingatlan és üdülő kivételével), beleértve a termőföld vásárlást is, ültetvény telepítése, új vagy használt gép, egyéb tárgyi eszköz beszerzése, tenyészállat vagy tulajdonrész (üzletrész) vásárlása.

A Kormányzat a hitelekhez annak teljes futamidejére kiemelt mértékű állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatást nyújt.

Az agrár vállalkozások számára az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel PLUSZ

  • fix 0,5 százalék/év kamattal,
  • akár 6 éves futamidőre,
  • 1 milliárd forint maximális hitelösszegig

igényelhető.

Az új Agrár Széchenyi Beruházási Hitel PLUSZ már igényelhető országszerte a Széchenyi Kártya Program eddigi hiteleihez hasonlóan a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének, a területi kereskedelmi és iparkamarák és a KAVOSZ Zrt. regisztráló irodáiban.

A részletes igénybevételi feltételek a www.kavosz.hu oldalon érhetőek el.

A KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója kiemelte továbbá, hogy a teljes Széchenyi Kártya Programban a válságkonstrukciók keretében, azok májusi bevezetése óta az igényelt hitelösszeg meghaladta az 534  milliárd forintot, közel 18 ezer benyújtott hiteligényléshez kapcsolódóan, illetve a szerződött hitelek összege pedig elérte a 214 milliárd forintot (amelyek révén már több mint 9 ezer hitelügylet került realizálásra).

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS