9,6 milliárd forint a magyar vállalkozások K+F beruházásainak támogatására

2018. 12. 11., 18:03

9,6 milliárd forint értékű InnovFin portfóliógarancia-megállapodást kötött a K&H és az Európai Beruházási Alap. A portfóliógarancia célja, hogy elősegítse a KKV-k nagy összegű innovatív beruházásainak kedvező feltételű hitelhez jutását.

A K&H és az Európai Beruházási Alap (EIF) 9,6 milliárd forint értékben lízing- és kölcsönügyletekre igénybe vehető InnovFin portfóliógarancia-megállapodást kötött. „Az InnovFin garanciakeret 2,4 milliárd forint összeghatárig 1-10 év futamidőre szóló finanszírozáshoz nyújt 50 százalékos garanciát, hogy ezáltal lehetőséget biztosítson a kis- és középvállalatok, valamint a nagyobb – legfeljebb 499 főt foglalkoztató – cégek kedvezőbb feltételek melletti hitelhez jutásához és ezzel K+F beruházásaik megvalósításához. Az InnovFin garancia igénybevételével tehát lényegesen gördülékenyebbé és könnyebbé válik a hazai cégek innovatív beruházásainak megvalósítása, legyen szó akár egy új technológia, illetve termék bevezetéséről, akár egy új piac megcélzásáról” - tájékoztatott Patrick Van Overloop, a K&H Üzleti ügyfelek divízió vezetője a megállapodás aláírásakor.

A garanciát az Európai Unió pénzügyi támogatásával működő InnovFin Garancia (InnovFin SME Guarantee Facility) biztosítja a Horizon 2020 program keretében rendelkezésre bocsátott pénzeszközök és az Európai Beruházási Terv keretében létrehozott Európai Stratégiai Beruházási Alap (ESBA) segítségével. Az ESBA célja produktív beruházások finanszírozásának és végrehajtásának támogatása az Európai Unióban, és a finanszírozáshoz való hozzájutás mértékének növelése. 

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS