Elindult az EIT Campus

Elindult az EIT Campus
2023. 01. 10., 15:12

„Azért hoztuk létre az EIT Campust, hogy mindazok a hallgatók és szakemberek, akik sokféle témakörben szeretnék elmélyíteni az ismereteiket, egy helyen megtaláljanak mindent.”

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) elindította az „EIT Campus” elnevezésű új programot, amellyel megkönnyíti a hozzáférést az innovációt és a vállalkozási ismereteket egyesítő, széles körű oktatási és képzési kínálatához.

Az új, átfogó online platformnak köszönhetően a tanulni vágyó érdeklődők megismerhetik a gazdag oktatási és készségfejlesztési programkínálatot, amelyet az EIT és annak kilenc tudományos és innovációs társulása (TIT) nyújt. A platformon elsőként elérhető tanfolyamok témái közt szerepel az éghajlat, az élelmiszerek, az egészség és a nyersanyagok. Segítségükkel új kompetenciákra tehetünk szert a zöldebb és virágzóbb Európa érdekében. Idővel újabb tanfolyamokkal bővül majd a választék, amelyek egyéb témákat is érintenek, többek között: energiaügyek, digitalizáció, mezőgazdaság, ipar, városi mobilitás, kultúra és kreativitás – olvasható a Bizottság közleményében.

„Azért hoztuk létre az EIT Campust, hogy mindazok a hallgatók és szakemberek, akik sokféle témakörben szeretnék elmélyíteni az ismereteiket, egy helyen megtaláljanak mindent. A lehetséges tárgyak között az innováció és a vállalkozási ismeretek különleges helyet foglalnak el. Az EIT Campus által rendelkezésre bocsátott képzések és egyéb lehetőségek olyan témákban fogják szélesíteni az érdeklődők látókörét, amelyek a jövőnk szempontjából alapvető fontosságúak. Azt szeretnénk, hogy a hallgatók és a szakemberek a lehető legjobban fel legyenek készülve, mert fontos szerepük lesz az európai digitális és zöld átállás támogatásában” – mondta Marija Gabriel, az innovációért, a kutatásért, a kultúráért, az oktatásért és az ifjúságért felelős biztos.

Az új tanfolyamok kínálatán kívül az EIT Campus oktatási tevékenységének köszönhetően egy helyen lesznek elérhetőek a korábban számos különböző honlapon megtalálható szolgáltatások is az alábbi csoportoknak:

  • Középiskolásoknak az EIT Girls Go Circular elnevezésű projekten keresztül, amely a fiatal lányok technológiai és vállalkozói készségfejlesztésével foglalkozik, a zöld és digitális átalakulás jegyében.
  • Egyetemi hallgatóknak az EIT-védjegy segítségével. Ez egy minőségbiztosítási tanúsítvány, olyan kiváló oktatási programok számára, amelyek központjában az innováció, a vállalkozói készségek, a kreativitás és a vezetői készségek állnak. Az EIT több mint 200 egyetemből álló hálózatán belül 65 olyan mesterképzési és doktori programot fejlesztett ki, amelyeket elláttak ezzel a védjeggyel. Ezeket a képzéseket már több mint 4500-an el is végezték.
  • A továbbképzésekben részt vevő szakembereknek az EIT fokozatot nem adó képzéseivel és workshopjaival. Mindeddig több mint 100 000-en vettek részt ezekben az EIT által szervezett online oktatási programokban. A továbbképzésekben részt vevő szakemberek ezenkívül hozzáférhetnek a célzott készségfejlesztési programokhoz, mint például az új EIT Deep Tech Talent Initiative elnevezésű kezdeményezéshez, amely egymillió felhasználó készségfejlesztését tűzte ki célul a mélytechnológia területén. Egy másik rendelkezésükre álló program a European Battery Alliance Academy, amely az EU tagállamokkal és ipari partnerekkel együttműködésben 800 000 dolgozó képzését és készségfejlesztését vállalja az akkumulátorellátási lánc teljes spektrumában.
  • Felsőoktatási intézményeknek az EIT HEI Initiative elnevezésű kezdeményezésen keresztül, amely az intézményeknek ajánl segítséget az innováció és a vállalkozói készségek tanításában. Jelenleg 50 projekt fut több mint 290 felsőoktatási intézmény és 300 oktatási rendszeren kívüli szervezet részvételével. Csak 2021-ben több mint 9900 tanuló, valamint oktatási és nem oktatási dolgozó vett részt a projekt képzéseiben. Ezenkívül több mint 310 induló és növekvő innovatív vállalkozás részesült támogatásban.

A legtöbb iskolai program ingyenes lesz, a szakmaibb jellegű továbbképzési és egyéb tanfolyamok pedig költségtérítés ellenében vehetők majd igénybe.

Európai Innovációs és Technológiai Intézet

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egy független uniós szerv, amely erősebbé teszi Európa innovációs képességét. Támogatja a dinamikus, hosszú távú európai partnerségek kialakítását a vezető cégekkel, kutatólaboratóriumokkal és felsőoktatási intézményekkel. Ezeket az EIT tudományos és innovációs társulásainak (TIT) nevezik. A TIT-k célja a globális kihívások megoldásainak keresése, többek között a klímaváltozás és a fenntartható energia, illetve az egészséges életmód és táplálkozás témaköreiben.

A vállalkozásoktatás az EIT és a TIT-k tevékenységének egyik alappillére, az olyan projektek mellett, amelyek az üzleti tevékenység előmozdításával, akcelerátor-szolgáltatásokkal és innovációval foglalkoznak. Az elmúlt évtizedben az EIT közössége számos élvonalbeli oktatási programot hozott létre.

Az EIT Campus kezdeményezés szorosan kapcsolódik a készségek európai éve elnevezésű kezdeményezéshez, mivel támogatja a készségfejlesztést és a munkaerőpiac igényeihez való alkalmazkodást.

Európai Bizottság

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS