Szabó Gergely Gábor

Itt találod az összes cikket a „Szabó Gergely Gábor” témában!

Minden honlapot akadálymentesíteni kell? – Az uniós irányelvet övező „mítoszok” és a valóság

Minden honlapot akadálymentesíteni kell? – Az uniós irányelvet övező „mítoszok” és a valóság

A tévhiteket dr. Szabó Gergely Gábor ügyvéd, a Bán, S. Szabó, Rausch & Partners Ügyvédi Iroda szakértője oszlatja el.
2025. 05. 19., 11:10
Digitális akadálymentesség: új világ jön június 28-tól

2025. június 28-ától a digitális akadálymentesítés kötelezettség a gazdasági szereplők többsége számára. Ezen a napon lép hatályba ugyanis a termékekre és a szolgáltatásokra vonatkozó akadálymentességi követelményeknek való megfelelés szabályairól szóló törvény. A legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely Gábor, a Bán, S. Szabó, Rausch & Partners Ügyvédi Iroda ügyvédje foglalta össze.

2025. 02. 12., 13:20
Újabb adóváltozás: már a sérelemdíj sem mindig adómentes

2025. január 2-től jelentős változás lépett életbe a személyi jövedelemadótól mentes juttatások köre tekintetében. A módosítás a sérelemdíjak adómentességét érinti, szigorodtak a feltételek az adómentes kifizetésekre vonatkozóan – hívták fel a figyelmet a Bán, S. Szabó, Rausch & Partners Ügyvédi Iroda szakértői.

2023. 12. 05., 16:40
Komoly kötelezettségekkel járnak, de lehetőségeket is rejtenek az új kiberbiztonsági szabályok

A NIS2 irányelv magasabb szintre emelte a korábbi uniós kiberbiztonsági szabályozást és számos új kötelezettséget vezetett be. Az irányelv szabályainak túlnyomó részét már átültették a magyar jogba, így a jövő év folyamán 2500–3000 hazai közép- és nagyvállalatnak kell a szigorú szabályoknak megfelelni, továbbá az ellátási láncuk biztonságát megteremteni – hívja fel a figyelmet dr. Szabó Gergely Gábor, a Bán, S. Szabó, Rausch & Partners Ügyvédi Iroda szabályozási ügyekért felelős vezető ügyvédje.

  Rovathírek: ÜZLETEM.HU

A Dreher Sörgyárak Zrt. átadta 240 millió euró értékű fejlesztési programjának első elemét; az eseményen aláírták a Stratégiai Együttműködési Megállapodást is, amelynek értelmében a japán tulajdonban lévő vállalat a kormány 103. stratégiai partnere lett.

  Rovathírek: GUSTO

  ATOMERŐMŰ ADATOK

Egy új atomerőművi blokk építése számokban:

8.000 fő
MUNKAERŐ
500.000 m3
BETON
100.000 t
ACÉL
20.000 km
KÁBEL