Itt találod az összes cikket a „Máté Ferenc” témában!
A kínai nemzetiségű vásárlók összesen 1106 ingatlanra tettek szert Magyarországon, 71 százalékkal többre, mint 2023-ban.
Tavaly egy év alatt 14 százalékos, idén egyetlen negyedév leforgása alatt már 30 százalékos emelkedést mutat a fővárosi panellakások átlag négyzetméterára, ami így meghaladta az 1 millió forintos árszintet. A jelentős áremelkedés hatással volt a vevői érdeklődésre is: 2024 azonos időszakához mérten a felére csökkent az értékesített panellakások aránya a Duna House adatai szerint.
Közel akkora áremelkedést hozott az első két hónap rekordkereslete a fővárosi ingatlanpiacon, mint amit előtte egy teljes év alatt regisztráltak a Duna House szakértői. A használt ingatlanok négyzetméterenkénti átlaga Budapesten 6 százalékos drágulást követően megközelítette az 1 millió forintot, de Rákosmentén, Pestszentlőrincen, Pestszentimrén és Soroksáron még akadnak megfizethetőbb lokációk.
2025 első két hónapjának tranzakciói alapján az átlagos négyzetméterár tavalyhoz képest 17 százalékkal emelkedett, míg Pécsett ennél is komolyabb drágulás látható.
Kitartóan erős kereslettel és fokozódó tranzakciószámokkal indult az idei év a hazai ingatlanpiacon, ahol az adásvételek zöme, 75 százaléka még mindig alkuval zárul, de a csökkenő kínálat miatt egyre gyakoribb jelenség a licit is a Duna House tapasztalatai szerint.
A Duna House tranzakciói alapján átlagosan 17 százalékkal emelkedett a házgyári lakásokért kért négyzetméterár 2024-ben a hajdú-bihari vármegyeszékhelyen. A drágulás hátterében egyrészt a megfizethető otthonteremtést célzó első lakást vásárlók és családok érdeklődése, másrészt a befektetői kereslet fokozódása állhat. Az érdeklődők átlagosan 40 és 50 millió forint közötti összeget szánnának ingatlanvásárlásra.
A Duna House Barométer adatai szerint tavaly decemberben és idén januárban ismét 18 százalék fölé emelkedett a VI. kerület népszerűsége a leendő vásárlók körében, a belvárosi használt téglalakások átlagos négyzetméterára pedig meghaladta az 1,3 millió forintot.
Dinamikusan indult az év a hazai ingatlanpiacon; az otthonteremtésre fordított átlagos összeg januárban 50 millió forintra emelkedett, ami 9 százalékkal (4 millió forinttal) haladja meg a 2024-es átlagot.
Egyre jobban nyílik az árolló a főváros budai és pesti oldalának ingatlanpiacán. A 2024-es tranzakciók alapján közel 40 százalékkal magasabb az átlagos négyzetméterár a Duna jobb partján, az ingatlanvásárlásra fordított összeg átlagában pedig 41 millió forintos különbség jelentkezik a két városrész között. Hiába drágábbak a budai oldal lakásai és házai, a megfizethetőbb otthonokat kínáló Pest az átlagos ingatlanméretet illetően 17 négyzetméterrel elmarad a budai átlagtól a Duna House értékesítési adatai szerint.
A Duna House 2024-es adatai alapján az előző évhez viszonyítva 21 százalékkal több adásvétel zárult Bács-Kiskun vármegyében.
Növekvő tranzakciószámokkal, erősödő kereslettel és emelkedő árakkal zárta a 2024-es évet a fővárosi agglomeráció ingatlanpiaca, ahol 10 százalékos drágulást követően 652 ezer forint lett az ingatlanokért kért átlag négyzetméterenként, míg az otthonteremtés költsége 18 százalékos növekedés után 70 millió forint körül alakult.
„Az új projektek lakásai iránt is fokozódott az érdeklődés a tavalyi évben, részben ennek is köszönhető, hogy decemberben a vásárlást tervezők több mint negyede preferálta az ingatlankeresés során a legtöbb új lakást kínáló XIII. kerület.”
14 százalékkal emelkedett tavaly a panellakások átlagos négyzetméterára Budapesten, amely így meghaladta a 800 ezer forintot; a legkedveltebb lakótelepeken ennél is dinamikusabb, átlagosan 19 százalékos volt a drágulás.
A fővárosi agglomerációt magában foglaló Pest vármegye ingatlanpiacán is trendfordulót hozott a 2024-es év.
„Szélsőértékek” a 2024-es hazai ingatlanpiacról: a Duna House összefoglalója.
A Duna House szakértői összegyűjtötték a legérdekesebb 2024-es ingatlanpiaci adatokat a fővárosból, ahol 926 ezer forint volt idén az átlagos négyzetméterár, otthonteremtésre pedig 60,4 millió forint körül költöttek az ügyfelek.
A legérdekesebb ingatlanpiaci adatok a Duna House országos ingatlanközvetítő hálózatától.
Tranzakciószámokban az előrejelzett 110–130 ezres éves sáv közepe körül zárhat a szegmens, a hitelpiac kiemelkedő eredményeihez 25 százalékban a CSOK Plusz járult hozzá a Duna House és a Credipass szakértői szerint.
Az alku mértéke országos szinten átlagosan 7 százalék körül alakult, de több ingatlantípus esetében gyakori volt a 10 százalék feletti engedmény is.
Megnövekedett a kereslet a fővárosi agglomerációs térség ingatlanjai iránt, 2022-höz képest 6, 2023-hoz mérten pedig 26 százalékkal több ingatlan cserélt tulajdonost a területen a Duna House adatai szerint.
A Duna House idei értékesítési adatai alapján a fővárosi kislakások 61 százaléka egymillió forint feletti négyzetméteráron kelt el.
Mérsékelt áremelkedést mutatnak a Duna House értékesítési adatai a főváros pesti kerületeinek használtingatlan-piacán, ahol átlagosan 824 ezer forintos négyzetméteráron, 50,3 millió forint értékben szerződtek az otthonteremtők az idei évben.
Több mint 40 százalékkal emelkedett idén az új lakásokra szerződők száma a tavalyi év azonos időszakához mérten a Duna House országos értékesítési adatai szerint, így az összes lezárult tranzakció 6 százalékát tették ki.
A fővárosban 56 millió forint feletti összeg tekinthető általánosnak, míg a vidéki vármegyeszékhelyek tranzakciós adatainak átlaga szerint ennek a fele is elegendő lehet, ha Budapesten kívül fektetné pénzét ingatlanba a vevő.
A Duna House idei értékesítési adatai alapján készített körképében sorra vette, hogy mekkora alapterületű lakások kaphatók ma a vidéki vármegyeszékhelyeken 30 millió forintból és hogy melyik fővárosi kerületekben érdemes belevágni az ingatlanvásárlásba a megadott keretösszegből.
Nagy az érdeklődés az EXIM Magyarország Demján Sándor Programban meghirdetett konstrukciói iránt, a termékpaletta 600 milliárd forintra bővített keretének már a több mint kétharmada kimerült.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: