Lakásbiztosítás nem csak a négy fal között

2020. 07. 30., 15:45

Idén nyáron a legtöbben belföldi úti célok felé veszik az irányt, és bár biztosításról legtöbben inkább külföldi nyaralások alkalmával gondoskodnak, a baj nem ismer országhatárokat. Szalagszakadás a baráti focimeccsen, ellopott kerékpár a zárt csomagtartóról, kiskedvenc nem várt betegsége, szállodai szobából ellopott értékek. Néhány eset, ami megkeseríti az önfeledt nyári pillanatokat, főleg, ha a rég várt vakáció alatt történnek. Nem kell azonban messze menni a segítségért, hiszen akár meglévő lakásbiztosításunkra is számíthatunk hazai nyaralásunk alatt!

Noha a lakosság nagy részének van lakásbiztosítással kapcsolatos tapasztalata, az emberek mintegy ötöde ismeri csak pontosan, hogy egy lakásbiztosítási szerződés milyen esetekben fizet kártérítést − derült ki a Groupama Biztosító egy korábbi kutatásából.

Strandolás a Balatonon, bringázás a Velencei-tó körül, vártúra a Zemplénben vagy feltöltődés az Őrségben? Bármerre is indulunk idén nyáron az országhatárokon belül, érdemes alaposan átnézni, mi mindenre nyújt fedezetet lakásbiztosításunk, hogy a nyári élmények ne csak feledhetetlenek, de gondtalanok is legyenek.

A Groupama Biztosító összegyűjtött pár esetet, amikor a belföldi kikapcsolódás alatt is számíthatunk lakásbiztosításunk segítségére.  

  1. A nyárhoz hozzá tartozik a friss levegő, a családi kirándulás, focizás a strandon. Egy rossz lépés, összeütközés játék közben viszont bármikor megtörténhet, és máris megtörtént a baleset. Hobbiszerű sporttevékenység végzése során okozott károk esetére általában kiterjed a fedezet, ez pedig a biztosítottra és családtagjaira is érvényes.
  2. A kerékpározás az idei évben még nagyobb népszerűségnek örvend, mint eddig. Biciklizés közben előfordulhat, hogy egy parkoló autónak nekiütközünk. Ez viszont beletartozik a kerékpár felelősségbiztosításba, ilyen esetben szintén érvényes lehet a lakásbiztosítás.
  3. Az is könnyen megeshet, hogy az autó zárható tetőcsomagtartójáról ellopják a felszerelt kerékpárt. Bicikli nélkül viszont nincs Balaton körbetekerés – ilyenkor is érdemes felkeresni a biztosítónkat és segítségét kérni.
  4. Nincs bosszantóbb annál, amikor bezárt szállodai szobából lopják el értékeinket, legyen az laptop vagy akár ékszerek. Érdemes ilyenkor is biztosítónkhoz fordulni, hiszen megtérítheti a kár összegét.
  5. A kis kedvencek a nyaralások alkalmával is a családdal tarthatnak, de a baj bárhol felütheti fejét, ami miatt akár állatorvoshoz is kell fordulni. Ha az állat elektronikus (mikrochipes) állatazonosítóval rendelkezik, a kezelés költségeit visszaigényelhetjük biztosítónkon keresztül.
  6. Hasonlóan kellemetlen helyzet lehet, ha a család kutyája másra is ráharap, mint a játékcsontjára. Az ebtartói felelősségbiztosítás ilyen esetben nyújthat segítséget.
  7. A családi fotók és videók olyan emlékeket őriznek, amelyek pótolhatatlanok, hiszen mindenki szeretné kellemes emlékeit évek múlva is visszanézni és felidézni a történeteket. Ezen értékeket őrző eszközökben történt kár esetén szintén segíthet nyújthat a biztosító a tárolt adatok helyreállítási költségének térítésében.
Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS