Az Európai Parlament képviselői elutasították azt az indítványt, amely megakadályozta volna, hogy a gáz- és atomenergia-ágazatok bizonyos tevékenységei környezeti szempontból fenntarthatónak minősüljenek.
Az Európai Parlament zöld jelzést adott az Európai Bizottság felhatalmazáson alapuló jogi aktusának, amely a gáz- és atomenergia-ágazatok egyes tevékenységeit – bizonyos feltételek mellett – beemeli a környezeti szempontból fenntartható gazdasági tevékenységek közé, az úgynevezett uniós taxonómiába.
A Bizottság szerint a gáz- és atomenergia-ágazatok magánberuházásainak van szerepük a zöld átállásban, és hozzájárulnak az éghajlatváltozás mérsékléséhez. Átmeneti jelleggel, adott feltételek és átláthatósági követelmények mellett ezért az iparág egyes tevékenységei környezeti szempontból fenntarthatónak minősülhetnek.
Az ezt elutasító indítvány mellett 278 képviselő szavazott, míg 328 képviselő ellene adta le szavazatát, 33 pedig tartózkodott. A bizottsági javaslat megvétózásához 353 képviselő abszolút többségére lett volna szükség. Ha 2022. július 11-ig sem a Parlament, sem a Tanács nem emel kifogást a javaslat ellen, akkor a taxonómiáról szóló felhatalmazáson alapuló jogi aktus 2023. január 1-jétől hatályos és alkalmazandó lesz. (Európai Parlament)
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a magyar vállalatok körében két kiemelt terület rajzolódik ki a fenntarthatósági törekvésekben: az energiafelhasználás csökkentése és a munkavállalók környezetbarát munkába járásának támogatása.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: