Magyarország és további tíz tagállam szakminisztériumi vezetői állapodtak meg arról, hogy előmozdítják a nemzeti nukleárisenergia-szektorok közötti élénkebb együttműködést.
A közös képzési és ipari programok mellett akár innovatív technológiákon alapuló új projektek és a meglévő erőművi kapacitások hatékonyabb kiaknázásának lehetőségét is vizsgálnák. A további tudományos együttműködésen túl a legjobb üzembiztonsági gyakorlatok összehangolt megosztására is készülnek.
Az energiaügyi miniszterek informális tanácsülésén a magyar delegáció mellett Bulgária, Csehország, Finnország, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Lengyelország, Románia, Szlovákia és Szlovénia küldöttségei nyilatkoztak együttműködési szándékukról 2023. február 28-án, Stockholmban. A résztvevő felek tervei megfeleltethetők a közös uniós energiapolitikának is, amely kiemelt célként kezeli az iparági kutatás ösztönzését, a bevált nemzetközi megoldásokhoz igazodó, egységes biztonsági követelmények rögzítését, és az atomerőművi kapacitások folyamatos fejlesztését szolgáló együttműködéseket – olvasható az Energiaügyi Minisztérium közleményében.
Példaértékű gazdasági ökoszisztémát jelent Zalaegerszegen a felsőoktatás, az ipar, a vállalkozók és az önkormányzat együttműködése, amelynek révén a város régiós jelentőségre tehet szert a járműipari kutatás-fejlesztés terén – hangzott el a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége által Zala vármegyében a közelmúltban megrendezett elnökségi ülésén.
Kávéval töltik meg az Akváriumot október 8-án.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: