Július 23-án a Rosatom Műszaki Akadémiájának Moszkvai Fiókintézetében nemzetközi szemináriumot tartottak A nukleáris ipar személyi állományának képzése: nemzetközi együttműködés a nukleáris oktatásban címmel.
Július 23-án a Rosatom Műszaki Akadémiájának Moszkvai Fiókintézetében nemzetközi szemináriumot tartottak A nukleáris ipar személyi állományának képzése: nemzetközi együttműködés a nukleáris oktatásban címmel.
A rendezvényen 13 ország (Ausztrália, Banglades, Fehéroroszország, Bolívia, Magyarország, Egyiptom, Zambia, Nigéria, Szerbia, Törökország, Üzbegisztán, Csehország, Dél-Afrika) és Oroszország összesen több mint 100 képviselője vett részt.
A szeminárium eredményeképpen a külföldi és az orosz egyetemek képviselői közösen dolgozták ki a partnerországokban a nukleáris oktatás fejlesztésének előmozdítására irányuló együttműködési irányvonalakat. Az eredmények lehetővé teszik az orosz fél javaslatainak összehangolását az oktatás területén azon partnerek igényeivel, amelyek a nukleáris technológiák fejlesztésének útjára álltak.
A nemzetközi szeminárium keretében a Rosatom Műszaki Akadémiája és a Taskenti Kémiai Technológiai Intézet (Üzbegisztán) közötti együttműködési megállapodás aláírására került sor.
A nukleáris energia békés felhasználása terén az orosz-üzbég együttműködés kulcsfontosságú területeinek támogatása érdekében a Taskenti Kémiai Technológiai Intézet és a Rosatom Műszaki Akadémiája között létrejött megállapodás révén megteremtették a közös tevékenység alapját, amely elsősorban a szakemberek képzésére, valamint a nukleáris tudomány és technológia terén megvalósuló kutatásokra irányul majd, mindezt az atomenergia békés felhasználását biztosító stabil rendszer megteremtésének és az üzbegisztáni infrastruktúra fejlesztésének érdekében.
A hír és a fénykép forrása: Rosatom
A Budapesti Gazdasági Egyetem hosszútávú együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá az ENVISAGE – European University Network for ENVIsioning Sustainable AGilE transition európai hálózat egyetemeivel.
A sörrajongók kérései alapján összerakott receptből született meg.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: