A Paks II. Zrt. programigazgatója augusztus 22-én állami kitüntetésben részesült.
Az államalapítás alkalmából Magyar Arany Érdemkeresztet vehetett át Eck József, a Paks II. Atomerőmű Zrt. programigazgatója a Paksi Atomerőmű működtetése érdekében végzett több évtizedes, magas színvonalú szakmai és vezetői munkája elismeréseként. Az ünnepségen részt vett Süli János, a Paksi Atomerőmű bővítéséért felelős államtitkár is.
Eck József több mint négy évtizede dolgozik a nukleáris iparban. A Paksi Atomerőműben végigjárta a ranglétrát, az alapoktól ismeri a jelenleg üzemelő blokkokat, az új atomerőmű-beruházásban a kezdetektől részt vesz.
Palkovics László technológiai és ipari miniszter Koncz Zsófia államtitkárral összesen 14 kitüntetést adott át augusztus 22-én a Pesti Vigadóban energetikai cégek szakembereinek, köztük – Eck József mellett – Sipos László Józsefnek (Magyar Ezüst Érdemkereszt), a Paksi Atomerőmű nyugalmazott minőségbiztosítási vezető mérnökének, valamint Vincze Pálnak (Magyar Ezüst Érdemkereszt), a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség nukleáris mérnöki osztálya nyugalmazott vezetőjének.
A Joint Venture Szövetség újonnan létrehozott AI & Automatizációs Fóruma első villámfelmérésében azt térképezte fel, hol tartanak a hazai cégek a generatív mesterséges intelligencia alkalmazásában.
A keleti országrészben az utóbbi években tapasztalható gazdasági fejlődés elsősorban az ipar fellendülésének köszönhető, ami Nyíregyházán is egyértelműen jelen van. Ez pedig természetesen a környék álláslehetőségeire is hatással van.
Egy új atomerőművi blokk építése számokban: